Spotkanie z Jackiem Andrzejem Nowakiem

- Absolwentem Liceum Ekonomicznego

W dniu 10 marca 2017 r. odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Hotelarza z Jackiem Andrzejem Nowakiem, który ukończył z wyróżnieniem Liceum Ekonomiczne w 1994 r. W spotkaniu wzięła udział także wychowawczyni Pana Jacka, emerytowana nauczycielka języka niemieckiego,  Pani Krystyna Ziach (członek-sympatyk Stowarzyszenia).

Andrzej Jacek Nowak po ukończeniu LE oraz studiów na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, pracował w naszej szkole przez rok, ucząc przedmiotów ekonomicznych. W 2002 r. został wybrany na Wójta Białego Dunajca. Był wówczas najmłodszą osobą w Polsce pełniącą tą funkcje.  

Podczas spotkania z młodzieżą Technikum Ekonomicznego dzielił się wspomnieniami z lat spędzonych w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych oraz mówił o swojej dalszej karierze zawodowej. Uczniowie chętnie zadawali mu pytania związane z jego pobytem w naszej szkole, między innymi, o najbardziej nielubiane przedmioty i czy chodził na wagary.

Po spotkaniu Absolwent wpisał się do Księgi Pamiątkowej Stowarzyszenia.

Jacek Andrzej Nowak swoją obecnością w murach dawnej szkoły zapoczątkował cykl spotkań ze znanymi Absolwentami ZSHT.